15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Афганістан — ти край війни і крові,
тих молодих завзятих юнаків,
в котрих у грудях полум'я любові,
горить допоки дух їх не дотлів.

 

Щороку 15 лютого ми вшановуємо подвиг учасників бойових дій, які не за власним бажанням, а виключно з обов'язку брали участь у військових конфліктах, проявляли силу духу, відвагу, мужність.

 

З кожним роком ми віддаляємось від того дня, коли наші воїни повернулись додому, з тієї страшної війни. На жаль, не кожному судилось повернутись додому, до своїх рідних. Для тих, хто пройшов пекло Афганської війни, ця дата – особлива. Вона позначена пам’яттю про мужніх чоловіків, які, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, смертю хоробрих полягли на чужій землі.

Через цю війну пройшло більш як півмільйона солдат, сержантів та офіцерів. За мужність і героїзм сотні тисяч воїнів отримали державні нагороди. Проте Афганська війна мала досить тяжкі наслідки для українського народу. У тій війні брали участь 160 тисяч українців, додому не повернулося більше трьох тисяч воїнів, ще 8 тисяч повернулися.

Вшановуватимуть в Україні і всіх тих, хто брав участь в інших війнах. Зараз у Збройних силах України служить близько тисячі офіцерів і прапорщиків, які брали участь у Афганській війні та близько 20 тисяч військовослужбовців, що виконували інтернаціональний обов'язок в Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба і в багатьох інших, "гарячих точках". 

Їх сила патріотизму і морального духу, чесність та єдність слугують взірцем для нинішнього покоління військовослужбовців.

 

Сьогодні ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю полеглих, вшановуємо тих, хто пройшов вогненними шляхами війни, хто пролив свою кров заради забезпечення миру. Ми завжди будемо пам’ятати всіх тих, хто не повернувся. Спасибі Вам, шановні учасники бойових дій, за мужність і героїзм!