26 квітня 2016 року виповнюється 30 років від дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській атомній електростанції

Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній станції в квітні 1986 року, стала найдраматичнішою та найважчою засвоїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона зараз впливає на життя мільйонів людей. Усі жахіття й проблеми Чорнобиля знайшли відгук у серцях і творах українських письменників. У перші ж дні після катастрофи на сторінках літературних часописів  з’явилися  перші публіцистичні виступи. Згодом вийшли друком твори письменників та поетів, присвячені цій трагічній події.

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших співвітчизників. Та з роками притуплюється гострота пережитого. Приходять нові покоління, які дедалі менше знають про цю страшну катастрофу. Тим ціннішими є свідчення та спогади безпосередніх учасників тих подій. Вони доходять до нас у книгах, мемуарах, дослідженнях, публікаціях журналістів, фотокореспондентів, документальних фільмах.